Працівниками Білоцерківського міськвідділу міліції затримано 32-річного жителя м. Сєвєродонецька, Луганської області, якому повідомлено про підозру скоєння 35 злочинів, передбачених ч. 3 ст. 190 Кримінального кодексу України (заволодіння чужим майном, шляхом обману, вчинене повторно, шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки). Досудове розслідування у стадії завершення.
Начальник слідчого відділу Білоцерківської міліції Олександр Климовський провів прес-конференцію з представниками засобів масової інформації щодо розкриття шахрайської схеми, за якою злочинець телефонував громадянам і вимагав викупити їх родичів із «міліцейського полону».
В ході досудового розслідування, затриманому 32-річного жителю м. Сєвєродонецька Луганської області,повідомлено підозру у вчиненні 35 злочинів за ч. 3 ст. 190 Кримінального кодексу України (шахрайство). В липні 2014 року до Білоцерківського міськвідділу надійшло 7 заяв від місцевих жителів (літніх жінок) про те, що їм телефонував незнайомець і, представляючись працівником міліції, повідомляв неправдиву інформацію про те, що син потрапив до відділку міліції та буде нести відповідальність за вчинення злочину, і вимагав великі суми грошей за «закриття кримінальних справ» щодо їх рідних.
В серпні 2014 до міліції, з аналогічними заявами, звернулось 9-ть громадян, у вересні – 6, у жовтні – 10, в листопаді – 1, в 2015 році – 2. Розкриття злочинів унеможливлювалось тим, що телефонний шахрай здійснював дзвінки, перебуваючи у місцях позбавлення волі в Луганській виправній колонії - «послужний список» злочинця з 2002 по 2010 роки налічує 6-ть судимостей за крадіжки, підробку документів та зберігання наркотиків.
Потерпілі (або ж, таксисти), перераховували шахраю гроші на його картковий рахунок через банківські термінали. В результаті «діяльності», аферист отримав прибутку близько 800 000 гривень! Зазначимо, що громадяни завертали до пакунків і гривни і долари США (в сумі 18.800) та євро (100) (валюту таксисти обмінювали на гривні).
В ході досудового розслідування встановлено достатність доказів для підозри затриманого у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.190 КК України, тобто у заволодіння чужим майном, шляхом обману, вчинене повторно, шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки. Санкція даної статті передбачає покарання у вигляді позбавленням волі на строк від трьох до восьми років.
Зазначимо, що попри всі застереження правоохоронців та інформування населення через засоби масової інформації (телебачення та друковані ЗМІ), до Білоцерківського міськвідділу і надалі надходять повідомлення від громадян про те, що їм телефонував незнайомий чоловік та вимагав гроші за звільнення родича. Всупереч здоровому глузду, деякі громадяни ще ж ведуться на сумнівні пропозиції і перераховують кошти аферистам, а зрозумівши, що їх ошукали, йдуть до міліції і вимагають повернути втрачені кошти. Відзначимо також, що збільшилось людей, які не пристали на сумнівні пропозиції незнайомців - вони відразу зателефонували своїм рідним, а потім і до міліції, повідомивши правоохоронців про дані дзвінки.
Коли в біду потрапляє близька людина, то кожен здатний зробити все, щоб допомогти родичу - на цьому і будується злочинна схема, яка досить вдало спрацьовує та приносить шахраям суттєвий прибуток.
Тож радимо: якщо вам телефонують незнайомці, не панікуйте, не впадайте у відчай, не спішіть шукати та позичати гроші – перш за все, зателефонуйте своїм рідним та близьким (про яких йшла мова) і дізнайтеся, де вони в даний час знаходяться і чи дійсно потребують допомоги (фінансової). А також, зателефонуйте до міліції за № 5-32-06 або 102 (цілодобово) і повідомте про дану подію.
Ваше вчасне повідомлення про злочин та осіб, що його скоїли, дасть змогу правоохоронцям за «гарячим слідом» затримати правопорушників і, тим самим, убезпечить інших громадян від злочинних посягань.
Интернет-дневник Белая Церковь
<< повернутися